• Obecnie brak na stanie
PROFIMAX SP-180 Preparat do mycia grilla i pieców 5 litrów
search
  • PROFIMAX SP-180 Preparat do mycia grilla i pieców 5 litrów

PROFIMAX SP-180 Preparat do mycia grilla i pieców 5 litrów

203,42 zł
(165,38 zł netto)
Środek do gruntownego czyszczenia urządzeń kuchennych.
Ilość
Obecnie brak na stanie

>łatwo i szybko usuwa silne przypalenia i tłuszcz,

>posiada dopuszczenie do kontaktu z żywnością,

>idealny dla urządzeń pracujących w wysokich temperaturach.

PROFIMAX SP 180 przeznaczony jest do gruntownego czyszczenia grilli, piecy konwekcyjnych, piekarników, frytkownic i innego typu urządzeń, pracujących w wysokich temperaturach. Znakomicie czyści grube warstwy tłuszczu i przypalenia umożliwiając ich łatwe i szybkie usunięcie z powierzchni. 

Zastosowanie/dozowanie:

Gotowy do użycia. 

Piece, piekarniki, grille: Nanieść skoncentrowany środek na powierzchnie nagrzane do temperatury maks. 60℃ i pozostawić na 10-30 minut, następnie dokładnie spłukać czystą wodą. Pozostałe resztki zabrudzeń usunąć mechanicznie. W przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń proces powtórzyć. Koncentrat.

Frytkownice: Stężenie 5%. Spuścić olej i zamknąć zawór spustowy. Napełnić frytkownicę wodą nieco powyżej poziomu oleju, ostrożnie wlać roztwór. Drobne akcesoria, które mieszczą się we frytkownicy, można umieścić w kąpieli myjącej i wyczyścić razem z frytkownicą. Włączyć frytkownice i podgrzewać roztwór przez 20-30 minut nie dopuszczając do wrzenia. następnie włączyć , poczekać do ochłodzenia, otworzyć zawór i spuścić roztwór. Całość starannie spłukać bieżącą wodą.

UWAGA!!

Przed ponownym napełnieniem olejem, frytkownice należy starannie osuszyć. Nawet minimalna zawartość wody w urządzeniu powoduje pryskanie gorącego oleju, co może skutkować oparzeniami.

Nie stosować na powierzchnie wrażliwe na akalia (miedziane, mosiężne, aluminiowe, ocynkowane, itp.).

Nie stosować na powierzchnie podgrzane do temperatury wyższej niż 60℃.

LAK070

Zobacz także