Folie spożywcze

Folia spożywcza przezroczysta

Przezroczysta folia spożywcza to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Folia jest bardzo elastyczna, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtu przedmiotów, które ma ochraniać. Ponadto jest higieniczna, gdyż zapobiega bezpośredniemu kontaktowi żywności z powierzchniami, na których mogą występować bakterie i inne zanieczyszczenia.

Jednym z najważniejszych atutów folii spożywczej jest jej zdolność do utrzymania świeżości produktów żywnościowych. Podobnie jak gastronomiczna folia aluminiowa chroni ona przed wysychaniem, zmianą smaku czy utratą walorów odżywczych, dzięki czemu pozwala nam dłużej cieszyć się smakiem ulubionych potraw. Najczęściej przezroczysta folia do zastosowań w kuchni jest również przyjazna dla środowiska. Jest wytwarzana z materiałów, które są w większości biodegradowalne, co sprawia, że jej zużycie ma mniejszy wpływ na środowisko.

 

Wykorzystanie folii spożywczej

Folia spożywcza może być wykorzystywana na wiele sposobów. Oto niektóre z nich, którymi warto się zainspirować podczas codziennego gotowania i przechowywania żywności w kuchni:

- przechowywanie żywności,

- zabezpieczanie naczyń,

- mrożenie.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji