info@logipackhoreca.pl | +48 14 629 81 07

Jak ciekawie można wykorzystać ręczniki papierowe?    

W kuchniach, łazienkach i pomieszczeniach gospodarczych ręczniki papierowe powinny być zawsze pod ręką. Są niezastąpione wtedy, gdy dojdzie do wylania jakiegoś płynu czy zabrudzenia rąk. Sprawdzają się na imprezach, spotkaniach biznesowych, jak i w codziennych pracach. Ręczniki papierowe mogą być także używane do innych zadań. W kuchni służą nie tylko do wycierania zabrudzeń. Odpowiedź na pytanie, gdzie można zastosować wsiąkliwą strukturę papieru, znajdziesz w poniższym wpisie.

 

Zastosowanie ręczników papierowych w kuchni 

 

Ręczniki papierowe w kuchni służą nie tylko do sprzątania. Za ich pomocą można usunąć nadmiar tłuszczu ze smażonego jedzenia. Wchłanianie sprawdza się także podczas używania butelek z oliwami i olejami. Owinięcie takiego produktu papierem sprawi, że po każdorazowym użyciu płyn nie będzie lał się na twoją rękę lub kuchenny blat. Wsiąkliwy papier pozwala także przedłużyć okres przydatności do spożycia świeżych warzyw. Wystarczy użyć go do obłożenia pojemnika, w którym będą się znajdowały. W ten sposób wchłonie on wydobywającą się z nich wilgoć. Podobnie można zastosować ręczniki papierowe na pieczywo wyjęte z zamrażarki, ponieważ zmniejszą poziom jego zawilgocenia.

 

Jak jeszcze wykorzystać właściwości ręczników papierowych? 

 

Nasiona na kiełki najczęściej sadzi się na gazie lub wacie, lecz ręcznik papierowy także ma odpowiednią strukturę. W niektórych przypadkach może on zastąpić papierowy filtr w automacie do kawy. Polerowanie zlewu, czajnika czy okapu oliwą wymaga odpowiednio wsiąkliwego materiału. W tym celu także sprawdzi się ręcznik papierowy. Są osoby, które używają go jako przekładek między garnkami i patelniami lub zastawą ze względu na możliwość porysowania się poszczególnych naczyń. Ten sposób jest idealny na przeprowadzki. Wiadomo, że ręczniki papierowe są niezastąpione w usuwaniu wilgoci, lecz można to zastosować w drugą stronę. Mokry papier owiń wokół butelki z napojem i schowaj do lodówki po to, by szybciej obniżyć jego temperaturę. Ręczniki są doskonałe do czyszczenia okien i luster, ponieważ zbierają naniesiony środek i nie tworzą smug.

Wróć do bloga