info@logipackhoreca.pl | +48 14 629 81 07

Gdzie stosuje się czyściwa celulozowe?

Czyściwa to rodzaj produktów, które wykorzystuje się przy czyszczeniu różnorodnych powierzchni. Produkuje się je m.in. z bawełny, makulatury lub z celulozy. Te ostatnie wyróżnia nie tylko ekologia, ale także wysoka skuteczność w usuwaniu nieczystości. Ze względu na swoje właściwości czyściwa celulozowe znajdują szerokie zastosowanie w różnorodnych branżach. Wielu przedsiębiorców zastępuje nimi tradycyjne ściereczki, które w przeciwieństwie do czyściw często stają się siedliskiem bakterii, a nadto wymagają odpowiedniego przygotowania przed użyciem. O tym, w jakim celu używa się czyściw celulozowych oraz jakie cechy je charakteryzują, przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Czyściwa celulozowe – do czego się je wykorzystuje?

Czyściwa celulozowe wyróżnia wysoka chłonność oraz wytrzymałość. Materiał ten nie tylko skutecznie wchłania wilgoć, ale także radzi sobie z tłustymi zabrudzeniami. Ponadto produkty te są w pełni bezpieczne dla skóry oraz przyjazne środowisku. Ich używanie gwarantuje maksymalny poziom higieny i ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii. Cechy te są szczególnie porządne w miejscach, w których czystość i sterylność odgrywa nadrzędną rolę. Z tego powodu czyściwa celulozowe znajdują najszersze zastosowanie w gastronomii. Wykorzystuje się je do czyszczenia blatów roboczych oraz urządzeń wykorzystywanych do przygotowywania potraw. Warunkiem ich użycia w restauracjach jest jednak odpowiedni certyfikat (ISEGA) zaświadczający o dopuszczeniu produktu do kontaktu z żywnością.

Poza gastronomią czyściwa celulozowe służą też do usuwania lżejszych zabrudzeń w zakładach produkcyjnych lub warsztatach samochodowych. Choć z trudnymi do usunięcia plamami po smarze czy klejach najlepiej radzą sobie czyściwa włókninowe, te wykonane z celulozy przydają się przy usuwaniu nadmiaru wilgoci, we współpracy z detergentami czy też do osuszania rąk po umyciu. Oprócz tego są niezawodne przy czyszczeniu delikatnych i wymagających powierzchni np. ze stali nierdzewnej, szkła czy tworzyw sztucznych. Z ich właściwości chętnie korzystają firmy sprzątające dbające o czystość w biurach, lokalach usługowych czy prywatnych domach.

Wróć do bloga