info@logipackhoreca.pl | +48 14 629 81 07

Dlaczego warto inwestować w opakowania cateringowe Eco?

Opakowania cateringowe Eco to istotny element naszej oferty. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zapewniając szeroki i urozmaicony wybór produktów opakowaniowych, jednak nie bez znaczenia są dla nas względy ekologii. Dlatego też niezbyt przyjazne środowisku naturalnemu wyroby styropianowe zastąpiliśmy opakowaniami, które w całości podlegają recyklingowi i naturalnej biodegradacji. Są to w pełni ekologiczne pojemniki z pulp kukurydzianych, masy owsianej lub drzewnej. Przekonaj się, dlaczego warto je stosować.

5 powodów, dla których warto stosować opakowania Eco

  1. Są najkorzystniejsze dla środowiska naturalnego. Jak już wspomnieliśmy powyżej, opakowania cateringowe Eco wspomagają działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, co jest ich podstawową zaletą. Bardzo szybko ulegają degradacji w naturalnych warunkach, przez co nie stanowią tak dużego obciążenia i zagrożenia dla otoczenia jak standardowe wyroby opakowaniowe.
  2. Są coraz chętniej wybierane przez klientów. Opakowania cateringowe Eco to nie tylko nowy trend na rynku, ale wręcz konieczność ze względu na problem zanieczyszczenia środowiska, z jakim każdy z nas obecnie musi się mierzyć. Klienci, korzystający z usług cateringowych coraz częściej mają na uwadze również ten aspekt. Rośnie ogólna świadomość ekologiczna, dlatego też każda firma działająca w branży gastronomicznej powinna dążyć do ograniczenia zużycia tworzyw sztucznych do minimum. Takie działania wpływają korzystnie nie tylko na środowiska naturalne, ale i wizerunek.
  3. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Opakowania Eco są całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością, a więc nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi.
  4. Zapewniają wszechstronne zastosowanie, trwałość i wytrzymałość. Ekologiczne opakowania mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Występują w różnych rozmiarach i kształtach, nadają się do serwowania rozmaitych potraw. Są przy tym trwałe, wytrzymałe i ? co nie mniej ważne ? dostępne w atrakcyjnych cenach.
  5. Wyróżniają się estetycznym wyglądem. Ostatnią, lecz nie mniej ważną zaletą opakowań Eco, jest ich atrakcyjny wygląd. Tego rodzaju wyroby prezentują się bardzo uniwersalnie, a jednocześnie elegancko.
Wróć do bloga